O mnie

Magda_SalikNazywam się Magdalena Salik, jestem pisarką, dziennikarką i redaktorką popularnonaukową. Urodziłam się w Zamościu, mieszkam w Warszawie, studiowałam w Szkole Głównej Handlowej.

Przez 12 lat byłam członkinią redakcji „Focusa”, z tego przez pięć lat zastępczynią redaktora naczelnego. Wcześniej pracowałam m.in. w  „Clicku!”, „Chip FOTO-VIDEO”, „Dzienniku”, „ThinkTanku”.

Jestem autorką „Gildii Hordów” oraz „Runów Hordów” wydanych w 2009 i 2011 r. w Runie, oraz „Pieśni żywych skał” wydanych w 2014 r. w ramach selfpublishingu (Update: Trzy powyższe tomy składające się na trylogię „Doliny mroku” wyszły w nowej edycji cyfrowej i są dostępne jako audiobooki).

Kolejna moja książka – powieść s-f „Mniejszy cud” – została wydana 15 kwietnia 2015 r. przez wydawnictwo Akurat.

10 września 2021 r. ukazała się moja najnowsza książka – „Płomień” – wydana przez Powergraph. Za książkę otrzymałam m.in. Główną Nagrodę im. Jerzego Żuławskiego i Nagrodę im. Janusza Zajdla.

W 2022 r. opublikowałam dwa opowiadania: „Zero, nieskończoność, jeden” w „Antologii ku Gwiazdom 2022” oraz „Skarb” w antologii opowiadań futurystycznych „Utopay”.

Kontakt: magsal@o2.pl

Jedna myśl na temat “O mnie

Dodaj własny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑